Navigace
Poslední články
· Přemeček a další...
· PL Kosmonosy a čty...
· Bert v Zookoutku př...
· Nejen o Sorice ve st...
· Bertík již čtvrt...
Hiearchie článků
Rozcestník » Články o koních v ústavech » PL Kosmonosy a čtyřlístek koní CPK - CHRPA
PL Kosmonosy a čtyřlístek koní CPK - CHRPA


Hipocentrum při Psychiatrické nemocnici v Kosmonosích patří mezi nejdéle spolupracující a nejprofesionálnější zařízení, ve kterých má naše občanské sdružení umístěny své koně.Tato léčebna je místem dlouhodobých pobytů dospělých pacientů s širokou škálou psychických poruch a problémů. Hiporehabilitace hraje velmi zásadní podpůrnou roli při léčbě různých chorob a v Kosmonosích je provozována již devět let. V současné době zde „pracují“ čtyři koně zapůjčené od CPK – CHRPA.Bárný, Rebeka a Ferda jsou zkušenými terapeuty a svým pacientům pomáhají již několik let.

Z doby, kdy náš čtyřlístek byl „jenom“ trojlístkem, Vám nabízíme k poslechu krátký vstup z léčebny pro Český rozhlas Region – Mladoboleslavsko právě zde.

Nováčkem ve stáji je Britney, 10-ti letá bělka teplokrevného typu. V Hipocentru je od listopadu 2012. Za pouhý rok, který prožila v Hipocentru, se osvědčila jako velmi spolehlivý a kvalitní kůň. Má velmi milou a přátelskou povahu, pro kterou je oblíbeným a vyhledávaným koněm jak mezi ženskou, tak i mužskou klientelou docházející na hiporehabilitační lekce.V září letošního roku úspěšně složila, s plným počtem bodů, Specializační zkoušky pro koně v hiporehabilitaci, které pořádá Česká hiporehabilitační společnost a o jejichž zavedení se zasadilo i naše občanské sdružení.
Další foto naleznete zde
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.