Navigace
Poslední články
· Přemeček a další...
· PL Kosmonosy a čty...
· Bert v Zookoutku př...
· Nejen o Sorice ve st...
· Bertík již čtvrt...
Hiearchie článků
Rozcestník » Články o koních v ústavech » Přemeček a další krásný rok na Zámku Břežany
Přemeček a další krásný rok na Zámku Břežany


Rok 2013 byl pro Přemka, osmiletého valacha, již čtvrtým rokem stráveným terapeutickou prací v Domově pro osoby se zdravotním postižením na Zámku Břežany na Jižní Moravě.

Jak konkrétně jeho působení vypadá, a co všechno za celý rok zvládl, si můžete přečíst v přiloženém dopise, který jsme, stejně jako každý rok, z Břežanského zámku obdrželi.
Milí přátelé z CPK – CHRPA,

Přemeček má za sebou další rok strávený v našem Domově pro osoby se zdravotním postižením Zámku Břežany a mohu říct, že to byl opět rok nabitý nezapomenutelnými zážitky a různými akcemi. Přemek se po celý rok pilně věnoval svému poslání. Díky své klidné a dobrácké povaze ho při terapiích vyhledávají všichni klienti domova, ale nejvíce se nám osvědčil při práci s imobilními klienty a také při paravoltižním cvičení. Ve svém koňském stádě se sice raději drží opodál, má rád svůj klid a nevyhledává zbytečné konflikty s ostatními koňmi, ale kontakt s lidmi ho těší a vždy si rád přijde pro pohlazení.Loňská sněhová nadílka nám tentokrát přála i u nás na jižní Moravě, a tak jsme si mohli zase užít pořádné zimní radovánky. Přemda byl společně s Heidy zapřahán do saní a také trpělivě tahal více či méně šikovné lyžaře.I když to byla pěkná zima, stejně jsme se všichni nedočkavě těšili na sluníčko a tolik oblíbené výlety koňským povozem. Podnikali jsme jednodenní výlety do okolí domova i několikadenní stanování s koňmi, také jsme uskutečnili pravou indiánskou výpravu.V červnu jsme nacvičovali program na den otevřených dveří v našem domově – tzv. Duhový den, kam každoročně míří stále více návštěvníků. Vystoupení našich klientů s koňmi i ostatními zvířecími terapeuty z našeho hospodářství tentokrát s názvem „Letem pohádkovým světem“ sklidilo velký potlesk. Přemeček zvládl svoji roli na výbornou a ještě se krásně předvedl při čtverylce ve španělském stylu. Letní prázdniny si pak zaslouženě užíval dováděním v břežanském rybníku, relaxací ve výběhu nebo aktivně na vyjížďkách do terénu.
Podzim se pak nesl ve znamení Dne sociálních služeb na znojemském náměstí a svatomartinského průvodu v nedalekých Mackovicích, kde Přemek nemůže chybět a již tradičně nás na tyto krásné akce doprovází.Po celý rok Přemda kolem sebe rozdával radost, na nejedné smutné tváři dokázal zase vykouzlit úsměv a mnoha lidem ukázal, že svět má i své lepší stránky. Prostě je nezastupitelným členem našeho terapeutického týmu. Proto mu všichni ze srdce přejeme pevné zdraví a ať ho jeho práce i nadále těší.S pozdravem za celý tým Mgr. Martina Řezáčová


Další foto naleznete zde
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.